Montages

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Filmfrelst
  • International
  • Blogger
Filmfrelst #125: Guillermo del Toros «Pacific Rim»
Podkast
Podkast

Filmfrelst #125: Guillermo del Toros «Pacific Rim»

Av Redaksjonen 7. august 2013


Gigantiske, groteske helvetesbeist fra en annen dimensjon stiger opp fra havdypet. Planeten står for fall, men menneskerasen tar opp kampen og slår tilbake med enorme kamproboter. Midt opp i dette ragnarok finner noen seg selv, mens andre mister motet, blir grådige eller forelsket. Og noen setter seg på Skype og snakker ut om opplevelsen.

Deltakerne i denne episoden av Filmfrelst  er Karsten Meinich, Eric Vogel (Tordenfilm), Sivert Almvik og Martin Sivertsen.

God lytting!

Abonnér på Filmfrelst:
iTunes   |  Spotify   |  RSS

Skriv ut artikkelen Skriv ut artikkelen 5 kommentarer

  1. Eirik B sier:
    8. august 2013, kl. 18:25

    Såvidt jeg har hørt på andre podcaster fra USA ligger denne filmen an til å være et kjempetap for Warner Bros. 200 mill i produksjon, kanskje 30-40 mill i markedsføring, samt det at store deler av inntektene faktisk går til kinoene som viser filmen.. Og dette til tross for at den hadde beste åpning i Kina med omlag 9 millioner dollar, uten at jeg har en kilde på dette.

    Vet dere noe mer om dette? Dere nevnte at denne filmen kanskje kunne realisere noen av Del Toros egne filmideer. Det virker ikke slik å dømme om man skal se på inntektene til Pacific Rim. Hans andre filmer har vel ikke akkurat gjort det stort på kino heller? Type Hellboy 1 og 2

    Svar
  2. Øyvind Hellenes sier:
    8. august 2013, kl. 19:16

    Stort sett enig med det Sivert sier. Jeg hadde faktisk høye forventninger til denne da jeg er veldig glad mecha anime som Tengen Toppa Gurren Lagann, Neon Genesis Evangelion og ikke minst Code Geass. Dette til tross så ble Pacific Rim en stor skuffelse. Jeg kan se hvilken tone Del Toro legger opp til, men for min del funker det ikke i det hele tatt. Skuespillet er ganske pinling, men det kan jeg til nødens leve med. Manuset derimot, er så kjedelig og uengasjerende at når actionsekvensene først begynner, så klarer jeg ikke å nyte dem da smilemusklene mine er helt bedøvet etter foregående dialoger.

    Kan forresten skrive under på at The Wolverine var helt herlig. Litt døv sisteakt, men ellers en skikkelig fornøyelig actionfilm. Rimlig down-to-earth til å være x-men også.

    Svar
  3. Are Skodvin sier:
    9. august 2013, kl. 05:34

    Mennesker versus aliens er ikke noe nytt, og skuespillet er på det jevne. Men hvis det er noe Pacific Rim virkelig lykkes med, så er det de visuelle actionscenene. Å se denne filmen på kino i 3D var nøyaktig det jeg håpet det skulle være – visuelt imponerende og underholdende! Sitt bak og nyt. Har en sansen for Transformers bør en storkose seg med denne.

    Svar
  4. Fru ekkel sier:
    13. august 2013, kl. 20:47

    Absolutt tilfredstillende effekter, kule monster, og likte faktisk noe av musikken også, men makan til enkelte flauuuuuuuuuue dialoger. Kan leve lenge og langt uten sørpete, tårevåte blikk fra tøffe bråkebøtter som er «someones son» , MY SON!! og røde lakksko …

    Svar
  5. Thor Joachim Haga sier:
    15. august 2013, kl. 13:56

    Filmen er fjas og tull fra ende til annen, og med unntak av de vanvittige effektene mer enn bare litt ’80-talls’ i de overfladiske, svart/hvite rollefigurene, dialogen, overspillingen etc.

    MEN…det er som å reise til et slags Tusenfryd for voksne guttunger. Det er det vanskelig å mislike.

    Svar

Din kommentar

Klikk her for å avbryte svar.
Se tillatt HTML
Du kan bruke følgende koder:
<a href="https://montages.no">lenke</a>
<b>fet skrift</b>
<i>kursiv</i>
<blockquote>sitat</blockquote>

Roboten Gort (til venstre) og Helen og Klaatu (til høyre) fra «The Day the Earth Stood Still» (1951).

Moderne pasifisme i klassisk sci-fi: The Day the Earth Stood Still (1951)

Av Karsten Meinich

Oscar–nominert i en rekke kategorier: «Dune: Part One»

Rekordtidlig norsk kinopremiere for Denis Villeneuves Dune – fem uker før USA! [5]

Av Karsten Meinich

Fra «FROM.BEYOND»

«Et mylder av perspektiver»: Intervju med Fredrik S. Hana om FROM.BEYOND [2]

Av Lars Ole Kristiansen

Her er den storslåtte nye traileren til Dune: Part Two
Trailer

Her er den storslåtte nye traileren til Dune: Part Two

Av Karsten Meinich

Hårete mål og stødige visjoner: Kane Parsons imponerer med Backrooms
Omtale

Hårete mål og stødige visjoner: Kane Parsons imponerer med Backrooms [2]

Av Thor Joachim Haga

Men innvollene mine får du alltid! Om David Cronenbergs Crimes of the Future
Cannes 2022

Men innvollene mine får du alltid! Om David Cronenbergs Crimes of the Future

Av Benjamin Yazdan

«Mars Express» (2023)
Omakase

Omakase #25: Filmer på planeten Mars [1]

«Rebel Moon» (Netflix).

Zack Snyders nye film Rebel Moon lanseres i flere versjoner

Del på Bluesky
Del på Facebook
Filmfrelst

Filmfrelst er en podkast fra Montages-redaksjonen, med livlige diskusjoner og intervjuer.

Abonnér på Filmfrelst:
iTunes  |  Spotify  |  RSS

Fra venstre: Gustav Borg (Stellan Skårsgård) i «Affeksjonsverdi» (Bilde: Mer film / Eye Eye Pictures) og Joachim Trier i Regirommet-samtale med Arild Andresen (Bilde: Jannicke Systad Jacobsen)
Podkast

Filmfrelst #661: Regirommet – Joachim Trier og Arild Andresen om Affeksjonsverdi [1]

Illustrasjonsbilde «Another Persona». (NB: Bildet er en reinterpretasjon av Sven Nykvists ikoniske bilde fra «Persona». © AB Svensk Filmindustri)
Podkast

Filmfrelst #580: Er kunstig intelligent filmkunst mulig? En rapport fra Another Persona i Gøteborg [1]

Filmfrelst #554: Steven Spielbergs E.T. (1982)
Podkast

Filmfrelst #554: Steven Spielbergs E.T. (1982)

«Tár».
Venezia 2022

Filmfrelst #519: Venezia 2022 – Cate Blanchett i Todd Fields Tár [10]

Fra venstre: Liv Ullmann og Peter Cowie på Cinemateket i Oslo, bokomslaget til «God and the Devil» og Cowie som innleder til visningen av «Persona». (Foto: Montages / forlaget Faber & Faber)
Podkast

Filmfrelst #573: En samtale med Peter Cowie og Liv Ullmann om Bergman-biografien God and the Devil

Fra venstre: Gullbjørn-vinner «Bad Luck Banging or Loony Porn» (Radu Jude) og «Per Lucio» (Pietro Marcello). (Foto: Berlinalen)
Berlinalen 2021

Filmfrelst #434: Berlinalen 2021 – en oppsummering av festivalens høydepunkter

Regissør William Wyler (i midten) og bilder fra fire av hans filmer (fra venstre): «The Best Years of Our Lives» (1946), «The Heiress» (1949), «Roman Holiday» (1953) og «Ben Hur» (1959).
Podkast

Filmfrelst #481: William Wyler og hans filmer – del 2 [2]

Filmfrelst #281: Bob Fosses All That Jazz
Podkast

Filmfrelst #281: Bob Fosses All That Jazz [3]

Se alle
pacific-rim

Pacific Rim2013

Premieredato

  • 02.08.2013

Regi

  • Guillermo del Toro

Skuespillere

  • Charlie Day
  • Charlie Hunnam
  • Diego Klattenhof
  • Idris Elba
  • Rinko Kikuchi
  • Ron Perlman

Foto

  • Guillermo Navarro

Klipp

  • John Gilroy
  • Peter Amundsen

Musikk

  • Raman Djawadi
Filmside
Montages logo
Montages AS
Båhusveien 1
3430 Spikkestad
post@montages.no
  • Om Montages

Seksjoner

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Podcast
  • Blogger

Nyhetsbrev

Montages sender jevnlig ut nyhetsbrev med de siste sakene og godbiter fra sidene våre.

RSS iconVi har også RSS-feed

Montages
Om Montages  |  Nyhetsbrev
Montages på Facebook Montages på Bluesky mtages på YouTube
©2026 Montages.no
Ansvarlige redaktører: 
Karsten Meinich og Lars Ole Kristiansen
Personvern og cookies