Montages

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Filmfrelst
  • International
  • Blogger
Se traileren til Malcolm & Marie, Sam Levinsons Netflix-film med Zendaya & John David Washington

Se traileren til Malcolm & Marie, Sam Levinsons Netflix-film med Zendaya & John David Washington

Av Redaksjonen 9. januar 2021


Euphoria-skaper Sam Levinson har samarbeidet med Zendaya og John David Washington om spillefilmen Malcolm & Marie i løpet av koronatiden. Nå er premieren like rundt hjørnet, og man får et godt inntrykk av resultatet i denne ferske traileren.

Malcolm & Marie er intimt relasjonsdrama med kun to rollefigurer. Filmen skutt på 35mm, i svart-hvitt, av den ungarske mesterfotografen Marcell Rév, som tillegg til å ha gjort seg bemerket med Levinsons Assassination Nation (2018) og Euphoria har arbeidet tett med sin landsmann Kornél Mundruczó i filmer som Revolten (2013) og Jupiters måne (2017).

Netflix kjøpte Malcolm & Marie for 30 millioner dollar i fjor høst, og dette signaliserte at strømmetjenesten har tro på at prosjektet kan sikre dem prestisje. Jamfør de nye Oscar-reglene er filmer som har premiere frem til og med 28. februar med i konkurransen om prisene, så dette betyr at premieren er godt timet med tanke på det som kommer til å bli tidenes underligste og potensielt mest overraskende Oscar-sesong. Ifølge sikre kilder er Zendayas rolleprestasjon så imponerende at den kan bli en late front runner i racet.

Traileren nedenfor gir inntrykk av et lavmælt og følsomt kammerspill der verken manuset eller skuespillernes fakter henfaller til melodrama. Det fotografiske uttrykket minner om Woody Allens eksperimenter med svart-hvitt, i samarbeid med fotografer som Gordon Willis, Carlo Di Palma og Sven Nykvist. En stil også Noah Baumbach og Sam Levy la seg tett opp mot i Frances Ha. Apropos Baumbach, så har Malcolm & Marie tidligere blitt sammenlignet med hans Marriage Story (2019).

Malcolm & Marie får premiere direkte på Netflix 5. februar.

Skriv ut artikkelen Skriv ut artikkelen Din kommentar

Klikk her for å avbryte svar.
Se tillatt HTML
Du kan bruke følgende koder:
<a href="https://montages.no">lenke</a>
<b>fet skrift</b>
<i>kursiv</i>
<blockquote>sitat</blockquote>

Fra venstre: Paolo Sorrentinos «The Hand of God» og Jane Campions «The Power of God» (begge Netflix).
Venezia 2021

Filmfrelst #469: Venezia 2021 – Paolo Sorrentinos The Hand of God og Jane Campions The Power of the Dog

«Maestro» (Foto: Selmer Media / Jason McDonald / Netflix © 2023)
Omtale

Ustanselig crescendo: Maestro

Av Hedda Robertsen

Se traileren til Malcolm & Marie, Sam Levinsons Netflix-film med Zendaya & John David Washington

Se traileren til Malcolm & Marie, Sam Levinsons Netflix-film med Zendaya & John David Washington

Hybris eller langfinger? «Snyderis vulgaris»-faktoren preger Rebel Moon
Omtale

Hybris eller langfinger? «Snyderis vulgaris»-faktoren preger Rebel Moon [1]

Av Thor Joachim Haga

Brad Pitt som Cliff Booth i «Once Upon a Time in… Hollywood» (2019).

The Adventures of Cliff Booth blir tittelen på David Finchers Tarantino-film – Brad Pitt bekrefter innspillingsstart i juli

«The Further Mis-Adventures of Cliff Booth» (foto: Netflix).
Trailer

Her er den nye traileren til David Finchers Tarantino-film The Further Mis-Adventures of Cliff Booth

Fra venstre: «Narnia»-filmserien (2005-2010) og Greta Gerwig, i «Frances Ha». (Bilder: Disney/Arthaus)

Greta Gerwig skal regissere to påkostede Narnia-filmer for Netflix

A House of Dynamite. Rebecca Ferguson as Captain Olivia Walker in A House of Dynamite. Cr. Eros Hoagland/Netflix © 2025.
Omtale

Kathryn Bigelows A House of Dynamite – Musikalsk om dystopi og paranoia

Av Thor Joachim Haga

Del på Bluesky
Del på Facebook
montages.no/nyheter
Filmfestivalen MIRAGE går av stabelen 7.–11. oktober – åpning i Nasjonalgalleriets historiske lokaler

Filmfestivalen MIRAGE går av stabelen 7.–11. oktober – åpning i Nasjonalgalleriets historiske lokaler

«The Further Mis-Adventures of Cliff Booth» (foto: Netflix).
Trailer

Her er den nye traileren til David Finchers Tarantino-film The Further Mis-Adventures of Cliff Booth

«Club Kid» (2026) vises i BIFF sitt nye konkurranseprogram.

BIFF lanserer nytt konkurranseprogram i samarbeid med Norsk filmkritikerlag

Zendaya i den tredje sesongen av «Euphoria» (HBO).

Euphoria kommer endelig på Blu-ray

«Remain» (Bilde: Warner Bros. Discovery)
Trailer

M. Night Shyamalan er tilbake – her er første teaser-trailer til Remain

Produsent Håkon Øveraas, skuespiller Herbert Nordrum, regissør Hans Petter Moland og administrerende direktør Kjersti Mo, Norsk filminstitutt. (Foto: Norsk filminstitutt.)

Hans Petter Molands filmatisering av Markens grøde blir Norges Oscar-kandidat

«Petrolheads» vant prisen for beste nordiske dokumentar under Oslo Pix.

Årets Pix-priser tildelt Nipster og Petrolheads

Produsent Maria Ekerhovd (Mer Film) tar imot prisen for beste film til «Affeksjonverdi», som vant åtte vel fortjente Amanda-statuetter.

Affeksjonsverdi vant åtte Amanda-priser

Flere artikler
Montages logo
Montages AS
Båhusveien 1
3430 Spikkestad
post@montages.no
  • Om Montages

Seksjoner

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Podcast
  • Blogger

Nyhetsbrev

Montages sender jevnlig ut nyhetsbrev med de siste sakene og godbiter fra sidene våre.

RSS iconVi har også RSS-feed

Montages
Om Montages  |  Nyhetsbrev
Montages på Facebook Montages på Bluesky mtages på YouTube
©2026 Montages.no
Ansvarlige redaktører: 
Karsten Meinich og Lars Ole Kristiansen
Personvern og cookies