Christopher Nolans Interstellar lanseres både i digital versjon og på 35mm film

Mannen som introduserte oss for drømmetyver og fikk Batman til å reise seg fra asken i The Dark Knight-trilogien, får det som han vil. Paramount har gått med på å lansere Interstellar i to formater, både i en digital versjon og på 35mm film, etter ønske fra Christopher Nolan

Nolan har lenge vært en forkjemper for celluloid og hans nyeste prosjekt Interstellar skytes – akkurat som hans tidligere filmer – i dette utdøende formatet (med enkelte scener i IMAX). Paramount har tidligere sagt at de bare vil distribuere filmer digitalt; Anchorman 2: The Legend Continues skulle visstnok bli deres siste på celluloid.

Likevel får Nolan innvilget ønsket om å vise Interstellar i sitt originale format, og Paramount legger ikke skjul på at flere kan få muligheten fremover – men ikke hvem som helst: «Although we anticipate the majority of the studio’s future releases to be executed in digital formats across the U.S., select exceptions will be made.»(Indiewire)

Interstellar har premiere på norske kinoer 7. november 2014.