Leken og vital, men ikke fantastisk Mikkel RevAv Lars Ole, 6. februar [4]Roald Dahls barnebokklassiker er gjest i eget selskap, når Wes Andersson filtrerer revestrekene gjennom sitt sedvanlige motivgalleri. Filmen er formfullendt og underholdende, men dessverre hul på innsiden av pelsen.
Oscar 2010: Musikk-nominasjoneneAv Thor Joachim, 3. februar [10]Årets filmmusikk-nominasjoner var som vanlig preget av et par forhåndsfavoritter, et par overraskelser og en hel del oversette juveler.
Oscar 2010: Nominasjonene er herAv Karsten, 2. februar [17]Oscar-nominasjonene er offentliggjort, se den komplette oversikten her! Ikke overraskende er
Avatar,
Precious,
Inglourious Basterds og
Up in the Air godt representert.
Oscar 2010: Sci-fi-filmer stråler i PGA-nominasjoneneAv Karsten, 6. januarSci-fi og politisk dokumentar co-produsert fra Norge er høydepunktene i nominasjonene til årets priser fra Hollywoods produsentforening PGA, som er en avgjørende indikator for Oscar-racet.
OIFF’09: Fantastic Mr. Fox (USA, 2009)Av Kari Petronella, 27. november [5]En dose revestreker er fin medisin mot vinterblues. Greier man å la være å henge seg opp i at dette er en amerikansk variant av en erkebritisk historie, er det bare å ta med ungene på kino.
Klart for Oslo Internasjonale FilmfestivalAv Eirik, 19. november [1]OIFF'09: Det er klart for den 19. utgaven av Oslo Internasjonale Filmfestival, og vi har valgt ut noen anbefalinger du bare må få med deg!
Litt mer fantastisk ny trailer til Fantastic Mr. FoxAv Karsten, 30. septemberEn ny trailer til
Fantastic Mr. Fox som ble sluppet i dag gir spire til nytt håp.
Bakom-klipp til Fantastic Mr. FoxAv Karsten, 2. septemberWes Anderson har vendt snuten mot det gammeldagse animasjonsfilmuttrykket stop-motion når han i høst fremviser sin nye film Fantastic Mr. Fox. Med Roald Dahls ...
Trailer til Fantastic Mr. FoxAv Lars Ole, 31. juli [4]Søt og visuelt forlokkende, men lite stemningsfull trailer til Wes Andersons Roald Dahl-adapsjon
Fantastic Mr. Fox.