Montages

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Filmfrelst
  • International
  • Blogger
Etter basketak med Broccoli, vender Mendes tilbake til Bond?

Etter basketak med Broccoli, vender Mendes tilbake til Bond?

Av Karsten Meinich 29. mai 2013


Med risiko for å bli lei av den neste Bond-filmen allerede før den går i produksjon; nå svirrer igjen ryktene om hvem som skal ta over regissørstolen fra Sam Mendes, som etter Skyfall-suksessen uttalte at han var ferdig med Bond.

Det er Deadline som nå skriver at Broccoli-familien skal ha pekt seg ut erstatteren, og det er ingen ringere enn… Sam Mendes. En rekke andre profilerte navn har sirkulert siden Mendes trakk seg i mars, men nå er altså produsentene tilbake ved utgangspunktet:

[When Sam Mendes quit] producers Michael Wilson and Barbara Broccoli seemed resigned and they moved on. Recently, he and the producers got back in touch. While Mendes’ first love is theater, it became clear that the producers wanted him and he wanted to return, and the only thing standing in the way were these stage commitments that Mendes felt obligated to do. So, they’ve decided to wait for him to work through those other commitments, and he’s now making a deal to start production probably next year. What’s the hurry?

For den grenseoverskridende Bond- og Skyfall-fansen er nok dette gode nyheter, som dog må bekreftes fra offisielt hold før champagnen sprettes. For oss andre… tja. Sam Mendes er ikke inne i sin mest kunstnerisk progressive periode, så kanskje like greit at han holder seg på Bond-kurs?

Skriv ut artikkelen Skriv ut artikkelen 3 kommentarer

  1. Karsten Meinich sier:
    29. mai 2013, kl. 18:57

    Morsom ekstrasak om potensielle regissører for neste Bond hos Comoyo Filter, hvor de kan avsløre at produsentene har hatt samtaler med Morten Tyldum om regiansvaret.

    Nå ser det likevel ut til å bli Mendes, men moro lell. Tror rent personlig at Tyldum ville kunne ha passet fint til jobben.

    Svar
  2. Kristoffer Dahl sier:
    29. mai 2013, kl. 19:58

    Jeg sier absolutt ikke nei takk til en ny runde med Mendes bak roret. Skyfall var en perle.

    Svar
  3. Morten Steingrimsen sier:
    29. mai 2013, kl. 22:17

    Fantastisk kult at Bond-scoopet mitt i Comoyo Filter nå sprer seg som ill i tørt gress. I tillegg til norske aviser, har også flere utenlandske blogger (slik som Twitch Film og Comic Book Movies) skrevet om det.

    Som jeg sier til VG, og som er viktig å bemerke seg, er at Tyldum faktisk den eneste av de aktuelle Bond-regissørene som har bekreftet at han har vært i samtaler med produsentene.

    Det som også er interessant med uttalelsen fra Tyldum, er at det tydeligvis foreligger et manus(utkast) til den nye Bond-filmen, noe som Twitch Film også bet seg merke i.

    Svar

Din kommentar

Klikk her for å avbryte svar.
Se tillatt HTML
Du kan bruke følgende koder:
<a href="https://montages.no">lenke</a>
<b>fet skrift</b>
<i>kursiv</i>
<blockquote>sitat</blockquote>

Filmfrelst #196: Sam Mendes’ SPECTRE
Podkast

Filmfrelst #196: Sam Mendes’ SPECTRE [7]

John Barry (1933-2011)

John Barry (1933-2011) [1]

Av Thor Joachim Haga

Josep Gordon Levitt i «Looper» og Daniel Craig i «Skyfall»
Podkast

Filmfrelst #106: Looper og Skyfall [15]

Fersk plakat til Spectre – blir Miss Bala Bond-pike?

Fersk plakat til Spectre – blir Miss Bala Bond-pike?

Av Steffen Edd Wikhaug

Godt valg: Léa Seydoux blir James Bonds nye femme fatale i Sam Mendes’ foreløpig tittelløse Bond 24

Godt valg: Léa Seydoux blir James Bonds nye femme fatale i Sam Mendes’ foreløpig tittelløse Bond 24 [1]

Av Karsten Meinich

Fra venstre, fire av skuespillerne i «Bond 25»: Daniel Craig, Lashana Lynch, Rami Malek og Léa Seydoux.

Rollegalleriet er klart for Bond 25, som filmet sine første scener i Norge

Etter basketak med Broccoli, vender Mendes tilbake til Bond?

Etter basketak med Broccoli, vender Mendes tilbake til Bond? [3]

Av Karsten Meinich

Sam Mendes regisserer James Bond

Sam Mendes regisserer James Bond [13]

Av Trond Johansen

Del på Bluesky
Del på Facebook
montages.no/nyheter
«Affeksjonsverdi» har vunnet Nordisk råds filmpris.

Affeksjonsverdi vinner Nordisk råds filmpris

«Narnia: The Magician's Nephew» (Bilde: Netflix)
Trailer

Illevarslende første trailer til Greta Gerwigs Narnia: The Magician’s Nephew [2]

«Digger» (foto: ® 2026 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved.)

Digger kan tape 250 millioner dollar

Utsnitt fra traileren til «Artificial».

AWE sikrer norsk kinodistribusjon for Luca Guadagninos nye film Artificial

Jakob Oftebro i «Kids in Crime 2» (foto: Martin Øvrevik/TV 2).

Jakob Oftebro i ny Woody Allen-film – innspillingen starter i morgen

Filmfestivalen MIRAGE går av stabelen 7.–11. oktober – åpning i Nasjonalgalleriets historiske lokaler

Filmfestivalen MIRAGE går av stabelen 7.–11. oktober – åpning i Nasjonalgalleriets historiske lokaler

«The Further Mis-Adventures of Cliff Booth» (foto: Netflix).
Trailer

Her er den nye traileren til David Finchers Tarantino-film The Further Mis-Adventures of Cliff Booth

«Club Kid» (2026) vises i BIFF sitt nye konkurranseprogram.

BIFF lanserer nytt konkurranseprogram i samarbeid med Norsk filmkritikerlag

Flere artikler
Montages logo
Montages AS
Båhusveien 1
3430 Spikkestad
post@montages.no
  • Om Montages

Seksjoner

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Podcast
  • Blogger

Nyhetsbrev

Montages sender jevnlig ut nyhetsbrev med de siste sakene og godbiter fra sidene våre.

RSS iconVi har også RSS-feed

Montages
Om Montages  |  Nyhetsbrev
Montages på Facebook Montages på Bluesky mtages på YouTube
©2026 Montages.no
Ansvarlige redaktører: 
Karsten Meinich og Lars Ole Kristiansen
Personvern og cookies