Montages

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Filmfrelst
  • International
  • Blogger
Jim Caviezel og Mel Gibson under opptakene av «The Passion of the Christ».

Mel Gibson vender tilbake med The Passion of the Christ-oppfølger om Jesu oppstandelse

Av Marte Carlsen 5. februar 2018


Jim Caviezel og Mel Gibson under opptakene av «The Passion of the Christ».

Etter fjorårets Oscar-nominasjon som beste regissør for Hacksaw Ridge, er Mel Gibson for alvor tilbake som filmskaper, og ifølge skuespiller Jim Caviezel ligger alt nå til rette for at Gibson snart starter innspillingen av en ny film om Jesus.

Det er i et intervju med USA Today at Caviezel, som spilte Jesus i The Passion of the Christ, uttalte seg om den kommende filmen: «I won’t tell you how [Gibson’s] going to go about it, but I’ll tell you this much, the film he’s going to do is going to be the biggest film in history. It’s that good.» Man får ta superlativene med en klype salt, men Mel Gibson er stormannsgal (og rik) nok til å forsøke seg på «the biggest film in history».

Tilbake i 2004 opplevde Mel Gibson enorm suksess med Passion, og har man først laget film om Jesu korsfestelse, og solgt billetter for over 600 millioner dollar, er det kanskje ingen overraskelse at en «oppfølger» om Jesu gjenoppstandelse også blir realisert? Gibson samarbeider med med sin gamle kompanjong Randall Wallace (Braveheart) på manuset, som har fått tittelen The Resurrection. Utover at Jesus skal stå opp fra graven igjen, er det ikke kjent hvilke elementer av bibelfortellingen Gibson vil velge å fokusere på i sin filmadaptasjon.

Ettersom The Passion Of The Christ hadde et budsjett på moderate 30 millioner dollar i sin tid, og som kjent ble enormt profitabelt for investorene (i stor grad Gibson selv), er det en veldig stor sjanse for at The Resurrection også kommer til å gjøre det meget bra på kino. Premieredato er ikke satt ennå, men hvis opptakene skjer i 2018 vil ikke påsken 2019 være en dårlig spådom – med tanke på filmens innhold, og det at man da også markerer 15-årsjubileet for The Passion of the Christ.

Mel Gibsons egen karrieregjenoppstandelse de siste par årene har vært nesten like utrolig som at Jesus gikk på vannet (og stod opp fra de døde), så mon tro om The Resurrection også kan bli Gibsons mest personlige bibeladaptasjon. Den som lever får se.

Skriv ut artikkelen Skriv ut artikkelen Din kommentar

Klikk her for å avbryte svar.
Se tillatt HTML
Du kan bruke følgende koder:
<a href="https://montages.no">lenke</a>
<b>fet skrift</b>
<i>kursiv</i>
<blockquote>sitat</blockquote>

Analysen: Disco (2019)
Analysen

Analysen: Disco (2019)

Av Helga Brekke Mathisen

Ny, spektakulær trailer til Ridley Scotts Exodus: Gods and Kings
Trailer

Ny, spektakulær trailer til Ridley Scotts Exodus: Gods and Kings

Av Thor Joachim Haga

Jim Caviezel og Mel Gibson under opptakene av «The Passion of the Christ».

Mel Gibson vender tilbake med The Passion of the Christ-oppfølger om Jesu oppstandelse

Av Marte Carlsen

«The Passion of the Christ» (2004).

Mel Gibson skyter sin nye Jesus-film med IMAX-kameraer

Del på Bluesky
Del på Facebook
montages.no/nyheter
«The Further Mis-Adventures of Cliff Booth» (foto: Netflix).
Trailer

Her er den nye traileren til David Finchers Tarantino-film The Further Mis-Adventures of Cliff Booth

«Club Kid» (2026) vises i BIFF sitt nye konkurranseprogram.

BIFF lanserer nytt konkurranseprogram i samarbeid med Norsk filmkritikerlag

Zendaya i den tredje sesongen av «Euphoria» (HBO).

Euphoria kommer endelig på Blu-ray

«Remain» (Bilde: Warner Bros. Discovery)
Trailer

M. Night Shyamalan er tilbake – her er første teaser-trailer til Remain

Produsent Håkon Øveraas, skuespiller Herbert Nordrum, regissør Hans Petter Moland og administrerende direktør Kjersti Mo, Norsk filminstitutt. (Foto: Norsk filminstitutt.)

Hans Petter Molands filmatisering av Markens grøde blir Norges Oscar-kandidat

«Petrolheads» vant prisen for beste nordiske dokumentar under Oslo Pix.

Årets Pix-priser tildelt Nipster og Petrolheads

Produsent Maria Ekerhovd (Mer Film) tar imot prisen for beste film til «Affeksjonverdi», som vant åtte vel fortjente Amanda-statuetter.

Affeksjonsverdi vant åtte Amanda-priser

«Markens grøde».
Trailer

Markens grøde blir årets åpningsfilm på BIFF – se den ferske traileren [1]

Flere artikler
Ill.: Jim Caviezel og Mel Gibson under opptakene av «The Passion of the Christ».
the-passion-of-the-christ

The Passion of the Christ2004

Regi

  • Mel Gibson
Filmside
Montages logo
Montages AS
Båhusveien 1
3430 Spikkestad
post@montages.no
  • Om Montages

Seksjoner

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Podcast
  • Blogger

Nyhetsbrev

Montages sender jevnlig ut nyhetsbrev med de siste sakene og godbiter fra sidene våre.

RSS iconVi har også RSS-feed

Montages
Om Montages  |  Nyhetsbrev
Montages på Facebook Montages på Bluesky mtages på YouTube
©2026 Montages.no
Ansvarlige redaktører: 
Karsten Meinich og Lars Ole Kristiansen
Personvern og cookies