Montages

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Filmfrelst
  • International
  • Blogger
Eksklusivt: Se plakaten til Iram Haqs Hva vil folk si

Eksklusivt: Se plakaten til Iram Haqs Hva vil folk si

Av Redaksjonen 10. august 2017


Iram Haqs andre spillefilm som regissør, Hva vil folk si, har verdenspremiere under Toronto internasjonale filmfestival om bare få uker. Nå er den offisielle kinoplakaten klar.

Plakaten er designet av det britiske selskapet Market Reactive, og motivet spiller på fortellingens kompliserte far-datter-relasjon. Nykommeren Maria Mozhdahs uttrykksfulle ansikt står i fokus – megetsigende delt i to – ved siden av Adil Hussain i en egen søyle til høyre, og et litt underlig innslag av oransje til venstre. De sterke fargene vil trolig bidra til at plakaten skiller seg ut i mengden, og det kan komme godt med i en travel norsk kinohøst.

Hva vil folk si handler om 16 år gamle Nisha (Mozhdah), som lever et dobbeltliv. Hjemme med familien er hun en pakistansk datter, mens ute med venner er hun en vanlig norsk ungdomsjente. Når faren (Hussain) tar henne på fersken med kjæresten, kolliderer hennes to parallelle verdener brutalt. For å sette et eksempel bestemmer foreldrene seg for å kidnappe Nisha og plassere henne hos slektninger i Pakistan. Her, i et land hun aldri har vært før, må Nisha tilpasse seg foreldrenes kultur.

Hva vil folk si er produsert og distribuert av Mer Film og har norsk kinopremiere 6. oktober.

*

Skriv ut artikkelen Skriv ut artikkelen Din kommentar

Klikk her for å avbryte svar.
Se tillatt HTML
Du kan bruke følgende koder:
<a href="https://montages.no">lenke</a>
<b>fet skrift</b>
<i>kursiv</i>
<blockquote>sitat</blockquote>

Analysen: Hva vil folk si (2017)
Analysen

Analysen: Hva vil folk si (2017)

Av Anne Gjelsvik

Her er de nominerte til Kanonprisen 2018 – Thelma og Hva vil folk si leder an

Her er de nominerte til Kanonprisen 2018 – Thelma og Hva vil folk si leder an [1]

Eksklusivt: Se plakaten til Iram Haqs Hva vil folk si

Eksklusivt: Se plakaten til Iram Haqs Hva vil folk si

Filmkritikerprisen tildelt Hva vil folk si – to fagpriser til Thelma

Filmkritikerprisen tildelt Hva vil folk si – to fagpriser til Thelma

Debutant Maria Mozhdah spiller hovedrollen i Iram Haqs nye film.

Iram Haq til Toronto med sin nye spillefilm Hva vil folk si

Hold av torsdag 22. mars! Utdeling av Filmkritikerprisen og panelsamtale om det norske filmåret 2017

Hold av torsdag 22. mars! Utdeling av Filmkritikerprisen og panelsamtale om det norske filmåret 2017 [1]

Årets TIFF-program er sluppet – Call Me By Your Name, The Florida Project og Team Hurricane blant høydepunktene

Årets TIFF-program er sluppet – Call Me By Your Name, The Florida Project og Team Hurricane blant høydepunktene [3]

«Hva vil folk si».

Iram Haqs Hva vil folk si vant publikumsprisen i Göteborg – hederlig omtale til Røverdatter

Del på Bluesky
Del på Facebook
montages.no/nyheter
Filmfestivalen MIRAGE går av stabelen 7.–11. oktober – åpning i Nasjonalgalleriets historiske lokaler

Filmfestivalen MIRAGE går av stabelen 7.–11. oktober – åpning i Nasjonalgalleriets historiske lokaler

«The Further Mis-Adventures of Cliff Booth» (foto: Netflix).
Trailer

Her er den nye traileren til David Finchers Tarantino-film The Further Mis-Adventures of Cliff Booth

«Club Kid» (2026) vises i BIFF sitt nye konkurranseprogram.

BIFF lanserer nytt konkurranseprogram i samarbeid med Norsk filmkritikerlag

Zendaya i den tredje sesongen av «Euphoria» (HBO).

Euphoria kommer endelig på Blu-ray

«Remain» (Bilde: Warner Bros. Discovery)
Trailer

M. Night Shyamalan er tilbake – her er første teaser-trailer til Remain

Produsent Håkon Øveraas, skuespiller Herbert Nordrum, regissør Hans Petter Moland og administrerende direktør Kjersti Mo, Norsk filminstitutt. (Foto: Norsk filminstitutt.)

Hans Petter Molands filmatisering av Markens grøde blir Norges Oscar-kandidat

«Petrolheads» vant prisen for beste nordiske dokumentar under Oslo Pix.

Årets Pix-priser tildelt Nipster og Petrolheads

Produsent Maria Ekerhovd (Mer Film) tar imot prisen for beste film til «Affeksjonverdi», som vant åtte vel fortjente Amanda-statuetter.

Affeksjonsverdi vant åtte Amanda-priser

Flere artikler
hva-vil-folk-si

Hva vil folk si2017

Regi

  • Iram Haq
Filmside
Montages logo
Montages AS
Båhusveien 1
3430 Spikkestad
post@montages.no
  • Om Montages

Seksjoner

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Podcast
  • Blogger

Nyhetsbrev

Montages sender jevnlig ut nyhetsbrev med de siste sakene og godbiter fra sidene våre.

RSS iconVi har også RSS-feed

Montages
Om Montages  |  Nyhetsbrev
Montages på Facebook Montages på Bluesky mtages på YouTube
©2026 Montages.no
Ansvarlige redaktører: 
Karsten Meinich og Lars Ole Kristiansen
Personvern og cookies