Montages

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Filmfrelst
  • International
  • Blogger
Her er første teaser til David Finchers Tarantino-skrevne The Adventures of Cliff Booth

Her er første teaser til David Finchers Tarantino-skrevne The Adventures of Cliff Booth

Av Karsten Meinich 9. februar 2026


Under nattens Super Bowl slo Netflix til med et tidlig reklamefremstøt for en film vi gleder oss veldig til: Strømmetjenesten har nå sluppet første smakebit fra The Adventures of Cliff Booth, som er David Finchers filmatisering av Quentin Tarantinos manus der historien til Brad Pitts stuntmann-rollefigur fra Once Upon a Time in… Hollywood blir videreført.

Som vi rapporterte her på Montages startet innspillingen i Los Angeles i fjor sommer, og opptakene pågikk gjennom høsten. At markedsføringen nå er i gang, er dermed et tegn på at prosjektet rykker noen steg nærmere sitt publikum – for premieredato har ikke foreløpig blitt annonsert.

Det knyttes naturligvis enorme forventninger til hvordan et kunstnerisk samarbeid mellom David Fincher og Quentin Tarantino vil utarte seg, og Super Bowl-teaseren gir oss et visst inntrykk. Det tydeligste særtrekket er at Fincher rent visuelt virker å være tilbake i Fight Club-modus! Et lekent grep i klippet er at elementer egnet for sensur – nakenhet, vold, banning – er skrapet ut på bildet, et pek til muligheten for fysisk behandling av analoge filmruller, og igjen da et vink til scenene fra Fight Club der Tyler Durden (Pitt) jobber deltid som kinomaskinist med anarkistiske tendenser.

Vi får ellers se flere sekvenser med Cliff Booth i velkjent positur – kjørende i bil (både racing og gatelangs), henslengt i og på filmsett og i et par dialogscener. En kuriøs og morsom detalj er bildet av Booth som stopper bilen utenfor en filial av Big Kahuna Burger («The Original Since 1963»). Denne fiktive burgerkjeden er en kjent gjenganger i Tarantinos utvidede fiksjonsunivers, og ble for alvor udødeliggjort av Samuel L. Jackson i Pulp Fiction («This is a tasty burger.»).

Kjeden figurerte kun som en diskret buss-annonse i bakgrunnen i Once Upon a Time in… Hollywood, men denne gangen får vi se en faktisk restaurantfasade – et signal om at vi skal dypere inn i Tarantinos mytologiske Los Angeles.

Utskrapet langfinger fra Cliff under et billøp i «The Adventures of Cliff Booth»

Tarantino har tidligere uttalt at dette manuset er en frittstående utforskning av rollefiguren, snarere enn en tradisjonell oppfølger til Once Upon a Time in… Hollywood, men selv om Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) etter sigende vil glimre med sitt fysiske fravær i filmen, åpner teaseren med denne herlige replikkvekslingen mellom Booth og Elizabeth Debickis rollefigur:

– So, you helped Rick subdue those hippie intruders, huh?
– Something like that.
– You say that like there’s more to it.
– I don’t possess many talents, but I know better than getting away of a good story.

David Fincher har regi, men de snerte replikkene sørger for at Tarantino aldri er langt unna. Netflix har foreløpig ikke annonsert en nøyaktig dato, men teaseren avsluttes med «Coming Soon» – noe som tyder på premiere i løpet av 2026.

Her er teaseren som ble vist under nattens Super Bowl – foreløpig i litt lav kvalitet. (Vi bytter videolink straks en bedre versjon foreligger.)

Skriv ut artikkelen Skriv ut artikkelen Din kommentar

Klikk her for å avbryte svar.
Se tillatt HTML
Du kan bruke følgende koder:
<a href="https://montages.no">lenke</a>
<b>fet skrift</b>
<i>kursiv</i>
<blockquote>sitat</blockquote>

Ny film fra Quentin Tarantino på trappene – skal ta for seg historien om Charles Manson-mordene

Ny film fra Quentin Tarantino på trappene – skal ta for seg historien om Charles Manson-mordene [1]

Av Truls Foss

«Once Upon a Time in Hollywood»
Cannes 2019

Filmfrelst #347: Quentin Tarantinos Once Upon a Time in Hollywood [4]

Årets Oscar-nominasjoner er offentliggjort: Joker leder an med 11 nominasjoner

Årets Oscar-nominasjoner er offentliggjort: Joker leder an med 11 nominasjoner

Her er den første traileren til Quentin Tarantinos neste film: Once Upon a Time in Hollywood
Trailer

Her er den første traileren til Quentin Tarantinos neste film: Once Upon a Time in Hollywood [1]

Her er første teaser til David Finchers Tarantino-skrevne The Adventures of Cliff Booth

Her er første teaser til David Finchers Tarantino-skrevne The Adventures of Cliff Booth

Av Karsten Meinich

Klare for ny film med Tarantino: Leonardo DiCaprio («Django Unchained») og Bradi Pitt («Inglourious Basterds»).

Leonardo DiCaprio og Brad Pitt klare for Quentin Tarantinos neste film: Once Upon a Time in Hollywood

Brad Pitt som Cliff Booth i «Once Upon a Time in… Hollywood» (2019).

The Adventures of Cliff Booth blir tittelen på David Finchers Tarantino-film – Brad Pitt bekrefter innspillingsstart i juli

Her er årets Oscar-vinnere – historisk Oscar-storeslem for sørkoreanske Parasitt!

Her er årets Oscar-vinnere – historisk Oscar-storeslem for sørkoreanske Parasitt! [5]

Del på Bluesky
Del på Facebook
montages.no/nyheter
«Club Kid» (2026) vises i BIFF sitt nye konkurranseprogram.

BIFF lanserer nytt konkurranseprogram i samarbeid med Norsk filmkritikerlag

Zendaya i den tredje sesongen av «Euphoria» (HBO).

Euphoria kommer endelig på Blu-ray

«Remain» (Bilde: Warner Bros. Discovery)
Trailer

M. Night Shyamalan er tilbake – her er første teaser-trailer til Remain

Produsent Håkon Øveraas, skuespiller Herbert Nordrum, regissør Hans Petter Moland og administrerende direktør Kjersti Mo, Norsk filminstitutt. (Foto: Norsk filminstitutt.)

Hans Petter Molands filmatisering av Markens grøde blir Norges Oscar-kandidat

«Petrolheads» vant prisen for beste nordiske dokumentar under Oslo Pix.

Årets Pix-priser tildelt Nipster og Petrolheads

Produsent Maria Ekerhovd (Mer Film) tar imot prisen for beste film til «Affeksjonverdi», som vant åtte vel fortjente Amanda-statuetter.

Affeksjonsverdi vant åtte Amanda-priser

«Markens grøde».
Trailer

Markens grøde blir årets åpningsfilm på BIFF – se den ferske traileren [1]

Fra venstre: Eskil Vogt (Foto: Christian Breidlid) og utsnitt av omslaget til bokutgivelsen av Vogts manus til «De uskyldige» (Tiden forlag).

Ny spillefilm fra Eskil Vogt får NFI-støtte – psykologisk thriller om kunst og makt

Flere artikler
Montages logo
Montages AS
Båhusveien 1
3430 Spikkestad
post@montages.no
  • Om Montages

Seksjoner

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Podcast
  • Blogger

Nyhetsbrev

Montages sender jevnlig ut nyhetsbrev med de siste sakene og godbiter fra sidene våre.

RSS iconVi har også RSS-feed

Montages
Om Montages  |  Nyhetsbrev
Montages på Facebook Montages på Bluesky mtages på YouTube
©2026 Montages.no
Ansvarlige redaktører: 
Karsten Meinich og Lars Ole Kristiansen
Personvern og cookies