Montages

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Filmfrelst
  • International
  • Blogger
Leonardo DiCaprio plays Jordan Belfort in THE WOLF OF WALL STREET, from Paramount Pictures and Red Granite Pictures.
Trailer
Trailer

Dollars, humor og Scorsese i ny trailer til The Wolf of Wall Street

Av Anja Høiby-Nikolaisen 30. oktober 2013


Det har i høst summet en bekymring rundt om Martin Scorseses The Wolf of Wall Street ville bli ferdig og premiereklar innen året er omme eller ikke. I går kunne vi rapportere at Scorsese & Co. rekker å ha 2013-premiere, og i dag kom en splitter ny trailer!

For de som kanskje trenger en påminnelse: The Wolf of Wall Street er basert på memoarene til den svindeldømte finansmannen Jordan Belfort, og filmen forteller historien om hans liv som Wall Street-aksjemegler på 90-tallet. Leonardo DiCaprio portretterer Belfort i hovedrollen, og som den første traileren viste – rollebesetningen er stjernespekket også utover DiCaprio – Jonah Hill, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Jon Favreau, Jean Dujardin m.fl. fyller ut birollegalleriet. Storstilt svindel og høytsvevende på dollarglis er stikkordet, og med trailerne som empiri kan man vel anta at pitchen for The Wolf of Wall Street var noe sånt som GoodFellas møter Wall Street.

Som med den første, Kanye West-lydlagde traileren, er denne nye traileren drevet av en sterk sans for timing og rytme. Alle tegn på at Scorsese styrer sjappa er tilstede: elegante kamerabevegelser, energiske rolletolkninger, intenst visuelt driv og et høyt klippetempo. Med tanke på at The Wolf of Wall Street vil ha en spillelengde på 2 timer og 45 minutter gjenstår det å se om tempoet fra traileren kan holde hele kinoopplevelsen gjennom, men ut i fra disse første klippene ser det virkelig ut som Scorsese og hans klipper Thelma Schoonmaker gjør et inderlig forsøk. Og med eksempelvis Casino og The Departed friskt i hukommelsen, taler alt for at lengden ikke nødvendigvis blir til hinder for underholdningsverdien.

The Wolf of Wall Street får norsk premiere 31. januar 2014, og nedenfor kan dere se denne ferske traileren

The Wolf of Wall Street The Wolf of Wall Street The Wolf of Wall Street The Wolf of Wall Street The Wolf of Wall Street

Skriv ut artikkelen Skriv ut artikkelen Din kommentar

Klikk her for å avbryte svar.
Se tillatt HTML
Du kan bruke følgende koder:
<a href="https://montages.no">lenke</a>
<b>fet skrift</b>
<i>kursiv</i>
<blockquote>sitat</blockquote>

«Fjord» (foto: Another World Entertainment).
Trailer

Nå kan du se traileren til årets Gullpalme-vinner Fjord

Ny trailer til Trump-satiren The Apprentice tar filmen på kornet
Trailer

Ny trailer til Trump-satiren The Apprentice tar filmen på kornet

«The Odyssey».
Trailer

Se den første traileren til Christopher Nolans The Odyssey

Her er første trailer til A Different Man – Renate Reinsves amerikanske filmdebut
Trailer

Her er første trailer til A Different Man – Renate Reinsves amerikanske filmdebut

Eksklusivt: Her er den stemningsfulle nye teaser-traileren til Patrik Syversens Demring
Trailer

Eksklusivt: Her er den stemningsfulle nye teaser-traileren til Patrik Syversens Demring

Voldsom ny trailer til Henrik Martin Dahlsbakkens påkostede krigsepos Konvoi
Trailer

Voldsom ny trailer til Henrik Martin Dahlsbakkens påkostede krigsepos Konvoi

Utsnitt av kinoplakaten til «Den stygge stesøsteren».
Trailer

Her er endelig kinoplakat og lang trailer til Den stygge stesøsteren

Av Karsten Meinich

«Forbannelsen Kane» (Bilde: Indie Film)
Trailer

Her er første teaser-trailer og ny plakat til Forbannelsen Kane av Even G. Benestad og August B. Hanssen

Del på Bluesky
Del på Facebook
montages.no/nyheter
«Club Kid» (2026) vises i BIFF sitt nye konkurranseprogram.

BIFF lanserer nytt konkurranseprogram i samarbeid med Norsk filmkritikerlag

Zendaya i den tredje sesongen av «Euphoria» (HBO).

Euphoria kommer endelig på Blu-ray

«Remain» (Bilde: Warner Bros. Discovery)
Trailer

M. Night Shyamalan er tilbake – her er første teaser-trailer til Remain

Produsent Håkon Øveraas, skuespiller Herbert Nordrum, regissør Hans Petter Moland og administrerende direktør Kjersti Mo, Norsk filminstitutt. (Foto: Norsk filminstitutt.)

Hans Petter Molands filmatisering av Markens grøde blir Norges Oscar-kandidat

«Petrolheads» vant prisen for beste nordiske dokumentar under Oslo Pix.

Årets Pix-priser tildelt Nipster og Petrolheads

Produsent Maria Ekerhovd (Mer Film) tar imot prisen for beste film til «Affeksjonverdi», som vant åtte vel fortjente Amanda-statuetter.

Affeksjonsverdi vant åtte Amanda-priser

«Markens grøde».
Trailer

Markens grøde blir årets åpningsfilm på BIFF – se den ferske traileren [1]

Fra venstre: Eskil Vogt (Foto: Christian Breidlid) og utsnitt av omslaget til bokutgivelsen av Vogts manus til «De uskyldige» (Tiden forlag).

Ny spillefilm fra Eskil Vogt får NFI-støtte – psykologisk thriller om kunst og makt

Flere artikler
the-wolf-of-wall-street

The Wolf of Wall Street2013

Regi

  • Martin Scorsese
Filmside
Montages logo
Montages AS
Båhusveien 1
3430 Spikkestad
post@montages.no
  • Om Montages

Seksjoner

  • Analysen
  • Omakase
  • Topplister
  • Podcast
  • Blogger

Nyhetsbrev

Montages sender jevnlig ut nyhetsbrev med de siste sakene og godbiter fra sidene våre.

RSS iconVi har også RSS-feed

Montages
Om Montages  |  Nyhetsbrev
Montages på Facebook Montages på Bluesky mtages på YouTube
©2026 Montages.no
Ansvarlige redaktører: 
Karsten Meinich og Lars Ole Kristiansen
Personvern og cookies