- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Brady Corbet sikrer stjernelag til sin neste film, The Brutalist

Av , 2. september 2020 i Ukategorisert

Blant samtlige amerikanske regissører som har fått sitt gjennombrudd på 2010-tallet, er Brady Corbet [1] Montages’ store fellesfavoritt. Som mange av leserne våre sikkert husker, kåret vi Vox Lux [2] til fjorårets aller beste film [3]. Over nyttår går Corbets neste, The Brutalist [4], i produksjon – og rollelisten, som ble offentliggjort i dag, er mildt sagt lovende.

The Film Stage [5] rapporterer at Corbet har fått med seg Joel Edgerton, Marion Cotillard, Mark Rylance, Sebastian Stan, Vanessa Kirby, Raffey Cassidy, Isaach De Bankolé, Alessandro Nivola og Stacy Martin [6] om bord. Martin kan dermed smykke seg med å spille i samtlige Corbet-filmer så langt. At også Raffey Cassidy [7]returnerer, som slo pusten ut av oss i Vox Lux, er mildt sagt gledelig.

Filmens fortelling beskrives slik: «Corbet’s film chronicles 30 years in the life of one artist’s enduring monolithic vision. When visionary architect László Toth (Edgerton) and his wife Erzsébet (Cotillard) flee post-war Europe to rebuild their legacy and witness the birth of modern America, their lives are changed forever by a mysterious and wealthy client (Rylance).»

Corbet forteller at The Brutalist er et hjertebarn: «Amidst a revamped cycle of populism and prejudice in the 21st Century, The Brutalist is a film which celebrates the triumphs of the most daring and accomplished visionaries; our ancestors. It is the project which is so far the closest to my heart and family history. I so look forward to reuniting with many of our closest collaborators, as well as some exciting new ones, to realise what we all anticipate to be a vital and urgent motion picture.»

Manuset er, i likhet med The Childhood of a Leader [8] og Vox Lux, skrevet i samarbeid med Corbets hustru, norske Mona Fastvold [9] som straks er aktuell med sin andre spillefilms som regissør, The World to Come [10], på filmfestivalen i Venezia.


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/brady-corbet-sikrer-stjernelag-til-sin-neste-film-the-brutalist/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Brady Corbet: https://montages.no/filmfolk/brady-corbet

[2] Vox Lux: https://montages.no/film/vox-lux/

[3] aller beste film: https://montages.no/2020/02/arets-beste-filmer-topplister-for-2019/

[4] The Brutalist: https://www.imdb.com/title/tt8999762/?ref_=nm_flmg_wr_1

[5] The Film Stage: https://thefilmstage.com/joel-edgerton-marion-cotillard-mark-rylance-sebastian-stan-vanessa-kirby-more-join-brady-corbets-the-brutalist/?fbclid=IwAR3JnZFpNnWwKTMcaHr_uFHsqxUP4Cl_FJ17xkiQlEzMfTbhStJkAAHsjVA

[6] Stacy Martin: https://montages.no/filmfolk/stacy-martin

[7] Raffey Cassidy : https://montages.no/filmfolk/raffey-cassidy

[8] The Childhood of a Leader: https://montages.no/film/the-childhood-of-a-leader/

[9] Mona Fastvold: https://montages.no/filmfolk/mona-fastvold

[10] The World to Come: https://montages.no/nyheter/mona-fastvolds-nye-film-the-world-to-come-er-tatt-ut-til-hovedkonkurransen-i-venezia/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.