- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Filmfrelst #38: Shutter Island, Fish Tank, The Road, Up in the Air

Av Martin Sivertsen , 2. mars 2010 i Filmfrelst

Med vårt 11+ timer lange Topp 100-maraton bak oss (sjekk episode #37 [1] og #38 [2]) er Filmfrelst-redaksjonen tilbake i god gammel «snakke om ferske filmer»-modus. Det begynner å bli et par måneder siden sist vi var der, så med en kraftig backlog gyr vi denne gang løs på fire aktuelle kinofilmer: Martin Scorseses grøsser Shutter Island [3], Andrea Arnolds urbane drama Fish Tank [4], den postapokalyptiske feelbad-filmen The Road [5] og romkomsatiren Up in the Air [6].

Deltakere denne gang er Eirik Smidesang Slåen [7], Eric Vogel [8], Karsten Meinich [9], Lars Ole Kristiansen [10] og Martin Sivertsen [11].

Aktuelle lenker for denne episoden


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/2010/03/filmfrelst-38-shutter-island-fish-tank-the-road-up-in-the-air/

Lenker i denne artikkelen:

[1] #37: http://montages.no/2010/02/filmfrelst-37-topp-100-del-22/

[2] #38: http://montages.no/2010/01/filmfrelst-36-topp-100-del-12/

[3] Shutter Island: http://montages.no/film/252/shutter-island

[4] Fish Tank: http://montages.no/film/111/fish-tank

[5] The Road: http://montages.no/film/253/the-road

[6] Up in the Air: http://montages.no/film/178/up-in-the-air

[7] Eirik Smidesang Slåen: https://montages.no/eirik

[8] Eric Vogel: http://twitter.com/vogeleric

[9] Karsten Meinich: https://montages.no/karsten

[10] Lars Ole Kristiansen: https://montages.no/larsole

[11] Martin Sivertsen: https://montages.no/martin

[12] Lars Ole ser «Shutter Island»: http://montages.no/2010/02/fantastisk-filmfest-pa-shutter-island/

[13] Trond ser «Up in the Air»: http://montages.no/2010/01/up-in-the-air-den-perfekte-film/

[14] A.D. Helaftens animert Zombie-film (trailer): http://zombieroom.net/interview-with-the-makers-of-the-worlds-first-animated-zombie-feature-film-a-d/

[15] James Cameron og Peter Jackson @ ComicCon 2009 (via CSM Podcast): http://creativescreenwritingmagazine.blogspot.com/2010/01/james-cameron-and-peter-jackson-q.html

[16] Sweaty Beards: http://www.sweatybeards.com/

[17] Lars Ole ser «Flickan»: http://montages.no/2010/03/flickan-vekker-barndommen-til-live/

[18] Lars Ole ser «Prinsessen og Frosken»: http://montages.no/2010/02/real-disney-magi-med-prinsessa-og-frosken/

[19] Eirik ser «A Single Man»: http://montages.no/2010/02/a-single-man-hypnotiske-følelser/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.