- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Sofia Coppola og Bill Murray gjenforenes i traileren til On the Rocks

Av , 19. august 2020 i Ukategorisert

Sofia Coppola [1] returnerer med New York-filmen On the Rocks [2] i oktober, der hun gjenforenes med Bill Murray [3]. Nå foreligger filmens første trailer.

Det er rimelig å anta at On the Rocks opprinnelig skulle hatt premiere i enten Cannes eller Venezia, men takket være koronaepidemien skal filmen hoppe over festivalene og i stedet lanseres direkte på kino og Apple TV+ i oktober.

Det offisielle synopsiset fra det eminente produksjonsselskapet A24 [4] lover godt:

A young New York mother (Rashida Jones [5]) faced with sudden doubts about her marriage teams up with her larger-than-life playboy father (Bill Murray) to tail her husband (Marlon Wayans [6]). What follows is a sparkling comic adventure across the city—drawing father and daughter closer together despite one detour after another. Acclaimed filmmaker Sofia Coppola brings a light touch to this blend of an exuberant love letter to New York, a generation-clash comedy about how we see relationships differently from our parents, and a funny celebration of the complications that bind modern families even as they tie us in crazy knots.

[7] [8]

Cannes-vinneren The Beguiled [9] (2017) var en elegant, men mindre personlig film enn vi er vant med fra den amerikanske auteuren. On the Rocks virker imidlertid mer umiskjennelig Coppola – det er vanskelig å ikke få assosiasjoner til møtet mellom to generasjoner i Lost in Translation [10] (2003).

Om On the Rocks blir et like ikonisk portrett av New York som Lost in Translation var av Tokyo, er vanskelig å få et tydelig inntrykk av med denne traileren som utgangspunkt. Det kan virke som om Coppola i sine to siste filmer henvender seg til et større publikum enn tidligere, med «tydeligere» fortellinger enn i for eksempel Marie Antoinette [11] (2006) og Somewhere [12] (2010), men forhåpentligvis blir det rom for mye atmosfære og poesi mellom skyskraperne.

Det er ennå ikke annonsert noen premieredato, men det er avklart at filmen blir tilgjengelig på Apple TV+ [13] fra og med oktober. Foreløpig er det ikke offentliggjort planer om å vise On the Rocks på norske kinoer – vi krysser fingrene!


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/sofia-coppola-og-bill-murray-gjenforenes-i-traileren-til-on-the-rocks/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Sofia Coppola: https://montages.no/filmfolk/sofia-coppola

[2] On the Rocks: https://montages.no/film/on-the-rocks/

[3] Bill Murray: https://montages.no/filmfolk/bill-murray

[4] A24: https://a24films.com/

[5] Rashida Jones: https://montages.no/filmfolk/rashida-jones

[6] Marlon Wayans: https://montages.no/filmfolk/marlon-wayans

[7] Image: https://montages.no/nyheter/sofia-coppola-og-bill-murray-gjenforenes-i-traileren-til-on-the-rocks/skjermbilde-2020-08-19-kl-15-48-59/

[8] Image: https://montages.no/nyheter/sofia-coppola-og-bill-murray-gjenforenes-i-traileren-til-on-the-rocks/skjermbilde-2020-08-19-kl-15-49-55/

[9] The Beguiled: https://montages.no/film/the-beguiled/

[10] Lost in Translation: https://montages.no/film/lost-in-translation/

[11] Marie Antoinette: https://montages.no/film/marie-antoinette/

[12] Somewhere: https://montages.no/film/somewhere/

[13] Apple TV+: https://www.apple.com/apple-tv-plus/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.