- Montages - https://montages.no -

Montages.no

To ferske klipp fra Jim Jarmuschs Cannes-klare Only Lovers Left Alive

Av , 14. mai 2013 i Ukategorisert

De første klippene fra Only Lovers Left Alive [1] er nå sluppet på nett, men Jim Jarmusch [2]s romantiske vampyrfortelling fremstår fortsatt like mystisk som vampyrer i seg selv.

Ikke overraskende hinter klippene til at Jarmusch kommer til å levere en moderne indietolkning av vampyrsjangren; en forhåpentligvis sunn kontrast til Stephenie Meyers sukkersøte Twilight-univers.

Handlingen i Only Lovers Left Alive dreier seg om den dypt deprimerte musikeren Adam, (Tom Hiddleston [3]) som gjenforenes med sin eviglange kjærlighet Eva (Tilda Swinton [4]). Intriger oppstår når Evas ville lillesøster Ava (Mia Wasikowska [5]) kommer inn i bildet. Gjennom klippene får vi en liten smakebit av kontrastene mellom Adam, Eva og den mer energiske Ava.

The Playlist [6], som kom med nyheten [7] om klippene tidligere i dag, skriver også at komponisten og luttspilleren Jozef Van Wissem [8] vil bidra med musikk på Only Lovers Left Alive – han har tidligere samarbeidet med Jarmusch på tre album.

Klippene gir få tegn om hvordan filmen i sin helhet blir, og vi venter i spenning på verdenspremieren i Cannes 25. mai. Se de rykende ferske klippene under.


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/to-ferske-klipp-fra-jim-jarmuschs-cannes-klare-only-lovers-left-alive/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Only Lovers Left Alive: http://montages.no/film/only-lovers-left-alive/

[2] Jim Jarmusch: http://montages.no/filmfolk/jim-jarmusch

[3] Tom Hiddleston: http://montages.no/filmfolk/tom-hiddleston

[4] Tilda Swinton: http://montages.no/filmfolk/tilda-swinton

[5] Mia Wasikowska: http://montages.no/filmfolk/mia-wasikowska

[6] The Playlist: http://blogs.indiewire.com/theplaylist/

[7] nyheten: http://blogs.indiewire.com/theplaylist/watch-first-2-clips-from-jim-jarmuschs-cannes-entry-only-lovers-left-alive-with-tilda-swinton-tom-hiddleston-20130514

[8] Jozef Van Wissem: http://www.jozefvanwissem.com/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.