- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Sofia Coppola klar for nyinnspilling av The Beguiled

Av , 30. mars 2016 i Ukategorisert

Ifølge The Playlist [1] finnes det nå stor grunn til å tro at Sofia Coppola [2] skal regissere en ny versjon av Don Siegel [3]s The Beguiled [4] fra 1971. Ryktene forteller også at Kirsten Dunst [5], Nicole Kidman [6] og Elle Fanning [7] vil spille i filmen. 

Kirsten Dunst, som tidligere har spilt i Coppolas The Virgin Suicides [8] og Marie Antoinette [9], fortalte nylig at hun og Coppola har kommunisert om et nytt samarbeid [10] (dette ble også nevnt i et intervju med Town & Country [11] i august i fjor).

The Beguiled er basert på boken Southern Gothic av Thomas P. Cullinan, som presenteres slik: «A wounded Union soldier is taken into a Southern girls’ academy, and his presence sets in motion a tragedy of jealousy, hate and lust.»

Ifølge Tracking Board [12] vil vi få se Nicole Kidman som rektor og Kirsten Dunst som lærer, mens Elle Fanning vil spille en elev ved skolen.

Dersom ryktene stemmer vil The Beguiled bli Coppolas første film siden The Bling Ring [13] i 2013, etter at hun trakk seg fra The Little Mermaid grunnet kunstneriske uenigheter [14] med Universal Studios.


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/sofia-coppola-klar-for-nyinnspilling-av-the-beguiled/

Lenker i denne artikkelen:

[1] The Playlist: http://blogs.indiewire.com/theplaylist/report-sofia-coppola-remaking-clint-eastwood-starrer-the-beguiled-with-nicole-kidman-kirsten-dunst-elle-fanning-20160329

[2] Sofia Coppola: http://montages.no/filmfolk/sofia-coppola/

[3] Don Siegel: http://www.imdb.com/name/nm0796923/?ref_=nv_sr_1

[4] The Beguiled: http://montages.no/film/the-beguiled/

[5] Kirsten Dunst: http://montages.no/filmfolk/kirsten-dunst/

[6] Nicole Kidman: http://montages.no/filmfolk/nicole-kidman/

[7] Elle Fanning: http://montages.no/filmfolk/elle-fanning/

[8] The Virgin Suicides: http://montages.no/film/the-virgin-suicides/

[9] Marie Antoinette: http://montages.no/film/marie-antoinette/

[10] nytt samarbeid: http://blogs.indiewire.com/theplaylist/interview-kirsten-dunst-talks-midnight-special-making-her-directing-debut-and-liking-films-that-are-funny-when-they-shouldnt-be-20160318

[11] Town & Country: http://www.townandcountrymag.com/leisure/arts-and-culture/news/a3486/kirstendunst/?zoomable

[12] Tracking Board: http://www.tracking-board.com/exclusive-sofia-coppola-to-remake-the-beguiled-with-nicole-kidman-kirsten-dunst-and-elle-fanning/

[13] The Bling Ring: http://montages.no/film/the-bling-ring/

[14] kunstneriske uenigheter: http://montages.no/nyheter/sofia-coppola-har-trukket-seg-fra-den-lille-havfruen/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.