- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Soderberghs nye thriller Side Effects introduseres med gnistrende trailer

Av , 5. november 2012 i Ukategorisert

Steven Soderbergh [1] sitter på ingen måte stille.

Regissøren har for lengst annonsert at han vil trekke seg tilbake som filmskaper, men han akter på alle måter å forlate filmmediet med en rekke spenstige smell. Haywire [2] og Magic Mike [3] er ikke bare to av årets beste filmer på hver sin vidt forskjellige måte, men blant høydepunktene i Soderberghs mangslungne karriere.

Traileren til hans neste (og nest-siste) film, thrilleren Side Effects [4], med Rooney Mara [5], Channing Tatum [6] og Jude Law [7] i hovedrollene, ble sluppet i helgen og antyder at Soderbergh videreutforsker sjangerfilmens avkroker. Han gikk til verks med samme nysgjerrighet i Haywire, og med en distinkt personlig tilnærming Soderbergh har gjort for vane å anlegge. I Side Effects-traileren merkes avtrykket særlig i det visuelle, samtidig som intensiteten traileren selger inn virker å være forenlig med sjangeren.

Det skal sies at Soderberghs virus-thriller Contagion også fremstod som en trommevirvel i traileren – et markedsføringsvalg som jo ble en betydelig suksess – for så å være langt mer stemningsbasert og monoton enn promoteringen ledet oss til å tro.

Naturligvis er det umulig å anslå nå om dette også blir tilfellet med Side Effects, men med alle de potensielt fengslende plottrådene som kastes ut, under et suggererende slør av noir-aktig tussmørke, er det nok empiri her til å skape håp om en velsmakende porsjon suspense. Ta en titt på traileren her:


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/soderberghs-nye-thriller-side-effects/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Steven Soderbergh: http://montages.no/filmfolk/steven-soderbergh

[2] Haywire: http://montages.no/film/haywire/

[3] Magic Mike: http://montages.no/film/magic-mike/

[4] Side Effects: http://montages.no/film/side-effects/

[5] Rooney Mara: http://montages.no/filmfolk/rooney-mara

[6] Channing Tatum: http://montages.no/filmfolk/channing-tatum

[7] Jude Law: http://montages.no/filmfolk/jude-law

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.