- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Se den lekre kinoplakaten til Joachim Triers Thelma

Av , 18. august 2017 i Ukategorisert

Joachim Trier [1]s nye film Thelma [2] har verdenspremiere i Haugesund denne helgen, og nå kan du ta en kikk på den offisielle kinoplakaten.

Plakaten er designet av eminente Akiko Stehrenberger [3], som står bak en rekke fantastiske filmpostere, inkludert Nocturnal Animals [4], Kiss of the Damned [5] og ikke minst Funny Games U.S. [6] (en av våre tegnede favoritter, med Naomi Watts [7]‘ gråtende ansikt mot en sort bakgrunn).

Valg av motiv, farger og font vekker assosiasjoner til syttitallet – både italienske gialli og amerikanske psychosexual thrillers à la Brian De Palma. Den første plakaten [8] lot til å være inspirert av John Carpenters Halloween [9] (via Stranger Things i den røde logoen), mens denne nye fikk oss til å tenke på The Fury [10] (1978).

Hovedrolleinnehaver Eili Harboe [11], med sitt slående ansikt og blikk, står i fokus. Filmens religiøse motiver og hovedpersonens overnaturlige krefter samles elegant i det lysende korset, bak et ferniss av erotiserende soft focus.

Thelma har premiere på norske kinoer over hele landet 15. september.

*

[12]


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/se-den-lekre-kinoplakaten-til-joachim-triers-thelma/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Joachim Trier: http://montages.no/filmfolk/joachim-trier

[2] Thelma: http://montages.no/film/thelma/

[3] Akiko Stehrenberger: http://akikomatic.com/

[4] Nocturnal Animals: http://akikomatic.com/portfolio/nocturnal-animals/

[5] Kiss of the Damned: http://akikomatic.com/portfolio/kiss-of-the-damned/

[6] Funny Games U.S.: http://akikomatic.com/portfolio/funny-games/

[7] Naomi Watts: http://montages.no/filmfolk/naomi-watts

[8] første plakaten: http://montages.no/nyheter/joachim-trier-og-thelma-drar-til-toronto/

[9] Halloween: http://www.imdb.com/title/tt0077651/?ref_=nv_sr_2

[10] The Fury: http://montages.no/film/the-fury/

[11] Eili Harboe: http://montages.no/filmfolk/eili-harboe

[12] Image: http://montages.no/nyheter/se-den-lekre-kinoplakaten-til-joachim-triers-thelma/thelmasi/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.