- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Robert Pattinson gjenoppstår fra Twilight-asken – samarbeid med James Gray og Harmony Korine står for tur

Av , 7. mai 2014 i Ukategorisert

Etter at Twilight-serien avrundet sitt siste kapittel med Breaking Dawn – Part 2 for snaut to år siden har Robert Pattinson [1] med varsomhet tatt steget vekk fra ungpikene, og over mot de mer etablerte filmskaperne. Nå varsler skuespilleren nye samarbeid med James Gray [2] og Harmony Korine [3].

De siste årene har ikke akkurat vært en dans på roser for Pattinson, når det har dreiet seg om å komme videre som skuespiller etter at rollen som vampyrkjekkasen Edward i Twilight-filmene gjorde ham til ungpikeikon og hyperkjendis. Overfor franske Premiere [4] (via The Playlist [5]), fortalte nylig den britiske skuespilleren følgende: «After being dissed for years because of ’Twilight,’ my ego was a little bruised.» Sakte, men sikkert ser det nå ut til at Pattinson har kommet seg på bena, og det med et mildt sagt stødig fotfeste.

Under innspillingen av David Cronenberg [6]s Cosmopolis [7] (2012), kom ingen ringere enn Juliette Binoche [8] med et råd til Pattinson: «Keep choosing classy projects and filming intelligent films». Et råd det ser ut til at Pattinson har fulgt til punkt og prikke. Neste uke er han aktuell i Cannes med Cronenbergs etterlengtede Maps to the Stars [9], og David Michôds The Rover [10]. Videre står Werner Herzogs Queen of the Desert [11], Anton Corbijns Life [12] og Brady Corbets The Childhood of a Leader [13] på agendaen. Samtlige befinner seg i postproduksjon i skrivende stund, men filmene Pattinson straks skal i gang med er nesten enda mer spennende:

Robert Pattinson Cosmo

Regissør James Gray bekreftet nylig i et intervju med The Playlist [14], at Pattinson er aktuell for en rolle i hans adaptasjon av David Granns The Lost City of Z [15], en film mange venter på i spenning.  Men før den tid har skuespilleren, også ifølge Premiere, en date med amerikanernes enfant terrible, Harmony Korine:

In the meantime, I might film something with Harmony Korine, with whom I’ve been dreaming to work since I was 17, like with James Gray. I keep asking him what the film is about but he doesn’t want to tell me.

Hvilket prosjekt som blir Korines neste gjenstår å se, men for et års tid siden ville Deadline [16] ha det til at regissøren hadde slått seg sammen med John Lesher og produksjonsselskapet DCM for å utvikle en film om «(…) a multi-generational family of criminals in the South».

Først i køen for vårt vedkommende er Pattinsons Cannes-filmer, og der er Cronenbergs Maps to the Stars den som veier tyngst.


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/robert-pattinson-gjenoppstar-fra-twilight-asken-samarbeid-med-james-gray-og-harmony-korine-star-for-tur/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Robert Pattinson: http://montages.no/filmfolk/robert-pattinson

[2] James Gray: http://montages.no/filmfolk/james-gray

[3] Harmony Korine: http://montages.no/filmfolk/harmony-korine

[4] Premiere: http://www.premiere.fr/Cinema/News-Cinema/PHOTO-Robert-Pattinson-se-lache-en-couverture-du-Premiere-de-mai-3993082

[5] The Playlist: http://blogs.indiewire.com/theplaylist/robert-pattinson-says-he-may-make-a-movie-with-harmony-korine-admits-he-was-bruised-by-twilight-critics-20140506

[6] David Cronenberg: http://montages.no/filmfolk/david-cronenberg

[7] Cosmopolis: http://www.imdb.com/title/tt1480656/?ref_=nm_flmg_dr_2

[8] Juliette Binoche: http://montages.no/filmfolk/juliette-binoche

[9] Maps to the Stars: http://montages.no/film/maps-to-the-stars/

[10] The Rover: http://www.imdb.com/title/tt2345737/?ref_=nm_flmg_wr_1

[11] Queen of the Desert: http://www.imdb.com/title/tt1837636/

[12] Life: http://www.imdb.com/title/tt2948840/?ref_=nm_flmg_act_3

[13] The Childhood of a Leader: http://montages.no/film/the-childhood-of-a-leader/

[14] The Playlist: http://blogs.indiewire.com/theplaylist/james-gray-says-lost-city-of-z-will-shoot-next-talks-his-sci-fi-project-dances-with-brad-pitt-more-20140506

[15] The Lost City of Z: http://montages.no/film/lost-city-of-z/

[16] Deadline: http://www.deadline.com/2013/03/spring-breakers-helmer-harmony-korine-sets-next-pic-with-john-lesher-and-dcm-productions/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.