- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Prisoners-regissør Denis Villeneuve sikrer seg enda en stjerneskuespiller

Av , 4. april 2014 i Ukategorisert

Ifølge Deadline [1] skal Amy Adams [2] spille i Denis Villeneuve [3]s science-fiction film The Story of Your Life. Filmen er basert på novellen ved samme navn, skrevet av Ted Chiang.

Denis Villeneuve er mannen bak Prisoners [4] og Enemy [5], som begge har Jake Gyllenhaal [6] i hovedrollen. Nå har han sikret seg Amy Adams, som nylig ble Oscar-nominert for American Hustle [7], til sitt neste prosjekt.

The Story of Your Life er historien om en språkforsker som blir hyret inn av militæret for å kommunisere med et utenomjordisk skip om hvorfor de har landet på jorden. Underveis opplever hun et tilbakeblikk som kan løse gåten. Manuskriptet er skrevet av Eric Heisserer [8], som står bak The Thing [9]og Final Destination 5 [10]. Regissørens egen beskrivelse er oppmuntrende: «It’s very poetic, and a strong take on an alien landing on Earth. It’s very original, very fresh and very inspiring.»

The Story of Your Life skal skytes tidlig i 2015.

Kilde: The Playlist [11]


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/prisoners-regissor-denis-villeneuve-sikrer-seg-enda-en-stjerneskuespiller/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Deadline: http://www.deadline.com/2014/04/amy-adams-circles-denis-villeneuve-helmed-alien-tale-story-of-your-life/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

[2] Amy Adams: http://montages.no/filmfolk/amy-adams

[3] Denis Villeneuve: http://montages.no/filmfolk/denis-villeneuve

[4] Prisoners: http://montages.no/film/prisoners/

[5] Enemy: http://www.imdb.com/title/tt2316411/?ref_=fn_al_tt_1

[6] Jake Gyllenhaal: http://montages.no/filmfolk/jake-gyllenhaal

[7] American Hustle: http://www.imdb.com/title/tt1800241/

[8] Eric Heisserer: http://montages.no/filmfolk/eric-heisserer

[9] The Thing : http://montages.no/film/the-thing/

[10] Final Destination 5: http://www.imdb.com/title/tt1622979/?ref_=nm_flmg_wr_3

[11] The Playlist: http://blogs.indiewire.com/theplaylist/amy-adams-will-tell-the-story-of-your-life-with-director-denis-villeneuve-20140402

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.