- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Ny superhelt-bonanza i vente når Tom Hardy, Will Smith og Jared Ledo (som Jokeren!) samles i Suicide Squad

Av , 3. desember 2014 i Ukategorisert

Tom Hardy [1], Will Smith [2] og Jared Leto [3] leder an et stjernespekket lag skuespillere som nå vil samlet seg til dyst i Suicide Squad, Warner Bros.’ neste adaptasjon fra tegneserieuniverset til DC Comics.

Når Hollywood-studioene kjenner smaken av dollar, er det ingen vei tilbake. Blockbuster-kulturen er for lengst oversaturert med superhelter, men trenden ser ikke ut til å gi seg. Disney er godt i gang med å utbrodere Marvel-filmserien sin videre forbi Avengers: Age of Ultron [4] (2015), og Warner Bros. følger hakk i hæl med ekspanderingen av DC-universet, som fikk sin slags «gjenfødelse» med Zack Snyders Man of Steel [5] i 2013.

I Fury-regissør David Ayer [6]s forestående badguys-on-a-mission-film Suicide Squad [7] blir det superhelt-bonanza, når en rekke antagonister fra DC-universet samles i den titulære ansamlingen for å gjennomføre hemmelige oppdrag for myndighetene. Det er Deadline [8] som melder at stjernetrioen nevnt innledningvis nå har forpliktet seg til prosjektet, som også vil ha Margot Robbie [9] (The Wolf of Wall Street), Cara Delevingne [10] og Jai Courtney [11] i bærende roller.

Den mest kjente DC-figuren som vekkes til filmisk liv igjen i Suicide Squad blir Jokeren – som i denne omgang skal bli gestaltet av Jared Leto. Arven fra Jack Nicholson [12] og ikke minst Heath Ledger [13] blir tung å bære for Leto, og ikke minst en kneik å overkomme for publikum.

Med superheltoverdose-fremkalt skepsis noterer vi oss nyheten om lagoppsettet i Suicide Squad, og venter nysgjerrig på hva Zack Snyder gjør for krumspring i Batman vs. Superman: Dawn of Justice [14] (2016).


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/ny-superhelt-bonanza-i-vente-nar-tom-hardy-will-smith-og-jared-ledo-som-jokeren-samles-i-suicide-squad/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Tom Hardy: http://montages.no/filmfolk/tom-hardy

[2] Will Smith: http://montages.no/filmfolk/will-smith

[3] Jared Leto: http://www.imdb.com/name/nm0001467

[4] Avengers: Age of Ultron: http://montages.no/film/avengers-age-of-ultron/

[5] Man of Steel: http://montages.no/film/man-of-steel/

[6] David Ayer: http://montages.no/filmfolk/david-ayer

[7] Suicide Squad: http://montages.no/film/suicide-squad/

[8] Deadline: http://deadline.com/2014/12/will-smith-tom-hardy-jared-leto-suicide-squad-lineup-1201306715/

[9] Margot Robbie: http://montages.no/filmfolk/margot-robbie

[10] Cara Delevingne: http://montages.no/filmfolk/cara-delevingne

[11] Jai Courtney: http://montages.no/filmfolk/jai-courtney

[12] Jack Nicholson: http://montages.no/filmfolk/jack-nicholson

[13] Heath Ledger: http://montages.no/filmfolk/heath-ledger

[14] Batman vs. Superman: Dawn of Justice: http://www.imdb.com/title/tt2975590/combined

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.