- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Kristen Stewart, Bruce Willis og Jesse Eisenberg utgjør stjernelaget i ny Woody Allen-film

Av , 10. mars 2015 i Ukategorisert

Kristen Stewart [1], Bruce Willis [2] og Jesse Eisenberg [3] utgjør stjernelaget i Woody Allen [4]s neste spillefilm, som forventes å få premiere i løpet av 2016.

Etter at det tidligere i år [5] ble kjent at Amazon har hyret inn Allen til å skrive og regissere sin første TV-serie, forventet mange at den alltid produktive regissøren ville ta seg en velfortjent hvil på filmfronten. Men så feil kan man altså ta; Allen skal etter signende være i gang med castingen av sin neste spillefilm, og som vanlig kommer stjernene i flokk.

Ifølge Deadline [6] vil Stewart, Willis og Eisenberg utgjøre hovedrolle-trioen i Allens kommende film, som produseres av Stephen Tenenbaum, Letty Arsonson og Edward Walson. I skrivende stund foreligger det ingen informasjon om filmens tittel eller handling.

Alec Baldwin og Jesse Eisenberg i «To Rome With Love»

Alec Baldwin og Jesse Eisenberg i «To Rome With Love»

Både Stewart og Willis er Allen-jomfruer, mens Eisenberg spilte en av rollene i To Rome With Love [7] (2012). Eisenberg og Stewart utgjorde en strålende duo i Greg Mottolas fortreffelige Adventureland [8], og man kan enkelt forestille seg Willis i en Allensk «mentorrolle», à la den Alec Baldwin gestalter i To Rome With Love.

Først ut for Allen er Irrational Man [9], med Joaquin Phoenix og Emma Stone i hovedrollene, som forventes å få norsk kinopremiere i løpet av 2015.


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/kristen-stewart-bruce-willis-og-jesse-eisenberg-utgjor-stjernelaget-i-ny-woody-allen-film/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Kristen Stewart: http://montages.no/filmfolk/kristen-stewart

[2] Bruce Willis: http://montages.no/filmfolk/bruce-willis

[3] Jesse Eisenberg: http://montages.no/filmfolk/jesse-eisenberg

[4] Woody Allen: http://montages.no/filmfolk/woody-allen

[5] tidligere i år: http://montages.no/nyheter/woody-allen-gar-i-gang-med-sin-forste-tv-serie/

[6] Deadline: http://deadline.com/2015/03/jesse-eisenberg-bruce-willis-kristen-stewart-woody-allen-1201388945/

[7] To Rome With Love: http://montages.no/film/to-rome-with-love/

[8] Adventureland: http://montages.no/film/adventureland/

[9] Irrational Man: http://montages.no/film/irrational-man/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.