- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Hva skjer med Fast & Furious 7 etter Paul Walkers bortgang?

Av , 2. desember 2013 i Ukategorisert

Lørdag ble det kjent at Paul Walker [1] aka Brian O’Conner hadde omkommet i en tragisk bilulykke i Valencia, California. The Fast and the Furious-stjernen, som arbeidet på den syvende filmen i den populære bilfilm-franchisen, var hjemme for å feire Thanksgiving da ulykken inntraff. Nå rapporterer The Hollywood Reporter [2] at Universal vil fullføre Fast & Furious 7 [3], til tross for Walkers bortgang, mens andre kilder hevder at innspillingen er midlertidig kansellert.

Ifølge The Hollywood Reporter holdt regissør James Wan [4] (Saw, The Conjuring) og Universal en konferanse søndag morgen hvor de avklarte skjebnen til Fast & Furious 7 etter den tragiske ulykken. Ingen av partene har gått offentlig ut med avgjørelsen om å fortsette produksjonen, men ifølge The Hollywood Reporter hevder kilder innad i produksjonen at den syvende filmen i den populære bilfilm-franchisen fortsatt vil bli å se på det store lerretet i løpet av 2014.

The Wrap [5] hevder derimot at filmen er utsatt på ubestemt tid, og at avgjørelsen om hva de vil gjøre videre tas etter at de involverte har fått tid til å sørge. I våre ører høres nok dette mest realistisk ut. VG [6] støtter imidlertid informasjonen fra The Hollywood Reporter, men går hakket lengre og hevder at Universal har gått ut med en melding om å fortsette produksjonen og at filmen får premiere i juli neste år.

Innspillingen Fast & Furious 7 var godt igang, så det blir spennende å se hvordan Universal og regissør Wan velger å løse problemene tilknyttet Walkers bortgang. Terry Gilliam opplevde noe lignende da Heath Ledger [7] gikk bort under innspillingen av The Imaginarium of Doctor Parnassus [8] i januar 2008, men fullførte filmen ved å la Johnny Depp, Jude Law og Colin Farrell spille ulike versjoner av Ledgers rolle.

Paul Walkers bortgang er en tragedie, og forhåpentligvis ser Fast & Furious 7 dagens lys, slik at fansen kan få en verdig avskjed med skuespilleren. 

*

Paul Walker 1973 - 2013
Paul Walker, 1973 – 2013

Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/hva-skjer-med-fast-furious-7-etter-paul-walkers-bortgang/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Paul Walker: http://montages.no/filmfolk/paul-walker

[2] The Hollywood Reporter: http://www.hollywoodreporter.com/news/paul-walkers-death-fast-furious-660825

[3] Fast & Furious 7: http://www.imdb.com/title/tt2820852/

[4] James Wan: http://montages.no/filmfolk/james-wan

[5] The Wrap: http://www.thewrap.com/paul-walker-death-fast-and-furious-shooting-production-canceled

[6] VG: http://www.vg.no/nyheter/utenriks/artikkel.php?artid=10148086

[7] Heath Ledger: http://montages.no/filmfolk/heath-ledger

[8] The Imaginarium of Doctor Parnassus: http://montages.no/film/the-imaginarium-of-doctor-parnassus/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.