- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Her er produksjonsteamet til Star Wars: Episode VII

Av , 25. oktober 2013 i Ukategorisert

Ensemblet som skal virkeliggjøre Star Wars: Episode VII [1] begynner å ta form, og i går annonserte starwars.com [2] – franchisens offisielle nettsted – den mildt sagt imponerende listen over fagfolkene som skal fylle de forskjellige rollene bak kamera.

Listen er preget av kjente navn som tidligere har samarbeidet med moderne Hollywood-mestere som Christoffer Nolan og David Fincher, samt George Lucas‘ bestekompis Steven Spielberg. Etter den glatte og sjelløse prequel-trilogien til Lucas, lover denne besetningen godt for filmens kunstneriske uttrykk.

Produksjonsteamet består av:

  • Foto: Dan Mindel [3] (Mission: Impossible III, Star Trek-fimene, Enemy of the State)
  • Klipp: Maryann Brandon [4] (Mission: Impossible III, Star Trek) og Mary Jo Markey [5] (Super 8, The Perks of Being a Wallflower)
  • Produksjonsdesigner: Rick Carter [6] (Avatar, Jurassic Park) og Darren Gilford [7] (Oblivion, TRON: Legacy)
  • Kostymedesigner: Michael Kaplan [8] (Blade Runner, Fight Club)
  • Special effects supervisor: Chris Corbould [9](Skyfall, The Dark Knight Rises, Inception)
  • Lyddesigner: Ben Burtt [10] (Lincoln, Star Wars: Episodes I-VI)
  • Re-recording mixer: Gary Rydstrom [11] (Jurassic Park, Saving Private Ryan)
  • Supervising sound editor: Matthew Wood [12] (Star Trek Into Darkness, There Will Be Blood)
  • Sound and visual effects supervisor: Roger Guyett [13] (Star Trek Into Darkness, Star Wars: Episode III)
  • Komponist: John Williams [14] (Haisommer, Star Wars-filmene, Jurassic Park, osv…)
  • Produsenter: Kathleen Kennedy [15](Cape Fear, Jurassic Park), J.J. Abrams [16] (Lost, Super 8, Star Trek-filmene) og Bryan Burk [17] (Cloverfield, Star Trek Into Darkness)
  • Utøvende produsenter: Tommy Harper [18] (Star Trek Into Darkness) og Jason McGatlin [19] (Tintin, War of the Worlds)

I går ble det for øvrig også kjent at Michael Arndt [20](Toy Story 3, Oblivion) trer av som manusforfatter, og erstattes av Star Wars-veteran Lawrence Kasdan [21], i samarbeid med filmens regissør og produsent J.J. Abrams.

Med produksjonsteamet på plass, og et manus som forhåpentligvis ikke mister gnisten i hendene på Kasdan og Abrams, antas Star Wars: Episode VII å gå i opptak våren 2014. Går alt som forventet får filmen premiere i løpet av 2015.


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/her-er-produksjonsteamet-til-star-wars-episode-vii/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Star Wars: Episode VII: http://montages.no/?s=Star+Wars%3A+Episode+VII

[2] starwars.com: http://starwars.com/news/master-filmmaking-team-announced-for-star-wars.html

[3] Dan Mindel: http://www.imdb.com/name/nm0591053/

[4] Maryann Brandon: http://montages.no/filmfolk/maryann-brandon

[5] Mary Jo Markey: https://montages.no/filmfolk/mary-jo-markey

[6] Rick Carter: https://montages.no/filmfolk/rick-carter

[7] Darren Gilford: https://montages.no/filmfolk/darren-gilford

[8] Michael Kaplan: https://montages.no/filmfolk/michael-kaplan

[9] Chris Corbould : http://www.imdb.com/name/nm0179269/

[10] Ben Burtt: https://montages.no/filmfolk/ben-burtt

[11] Gary Rydstrom: https://montages.no/filmfolk/gary-rydstrom

[12] Matthew Wood: https://montages.no/filmfolk/matthew-wood

[13] Roger Guyett: http://www.imdb.com/name/nm0004361/

[14] John Williams: http://montages.no/filmfolk/John%20Williams/

[15] Kathleen Kennedy : http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=Kathleen+Kennedy&ie=UTF-8&oe=UTF-8

[16] J.J. Abrams: https://montages.no/filmfolk/j-j-abrams

[17] Bryan Burk: https://montages.no/filmfolk/bryan-burk

[18] Tommy Harper: http://www.imdb.com/name/nm0363986/

[19] Jason McGatlin: http://www.imdb.com/name/nm0568980/

[20] Michael Arndt : http://www.imdb.com/name/nm1578335/

[21] Lawrence Kasdan: http://montages.no/filmfolk/lawrence-kasdan

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.