- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Colin Farrell skal spille i Sofia Coppolas The Beguiled

Av , 16. juli 2016 i Ukategorisert

I mars skrev vi at Sofia Coppola [1] ønsket å regissere en ny versjon av Don Siegel [2]s The Beguiled [3] fra 1971, og at Kirsten Dunst [4], Nicole Kidman [5] og Elle Fanning [6] ville befinne seg på rollelisten.

Nå er det klart at filmen er en realitet [7], og at den irske skuespilleren Colin Farrell [8] blir å se som en av rollefigurene – forhåpentligvis sammen med trekløveret ovenfor (Kidman skal etter sigende spille rektor ved skolen der handlingen utspiller seg; Dunst en lærer; Fanning en elev).

The Beguiled er basert på boken Southern Gothic av Thomas P. Cullinan, og utforsker hvordan mikrosamfunnet på en kostskole for jenter reagerer idet en såret soldat tilbys husly i bygningen der skolens lærere og elever bor. Vi antar at Farrell er aktuell som borgerkrigssoldaten.

Det begynner å bli lenge siden Coppolas forrige film, The Bling Ring [9] (2013), så det hadde vært gøy om The Beguiled går i opptak allerede til høsten og på den måten kan bli aktuell for neste års festivaler.


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/colin-farrell-skal-spille-i-sofia-coppolas-the-beguiled/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Sofia Coppola: http://montages.no/filmfolk/sofia-coppola/

[2] Don Siegel: http://www.imdb.com/name/nm0796923/?ref_=nv_sr_1

[3] The Beguiled: https://montages.no/film/the-beguiled/

[4] Kirsten Dunst: http://montages.no/filmfolk/kirsten-dunst/

[5] Nicole Kidman: http://montages.no/filmfolk/nicole-kidman/

[6] Elle Fanning: http://montages.no/filmfolk/elle-fanning/

[7] en realitet: http://variety.com/2016/film/news/colin-farrell-eyes-sofia-coppolas-the-beguiled-remake-1201792411/

[8] Colin Farrell: http://montages.no/filmfolk/colin-farrell

[9] The Bling Ring: http://montages.no/film/the-bling-ring/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.