- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Alden Ehrenreich seiler opp som favoritt til å spille den unge Han Solo i ny Star Wars-antologifilm

Av , 14. april 2016 i Ukategorisert

Til den kommende antologifilmen om en ung Han Solo skal en ny skuespiller gestalte Harrison Ford [1]s legendariske Star Wars-helt, og nå rapporterer Deadline [2] at det er Alden Ehrenreich [3] som er filmskapernes utvalgte favoritt til å plukke opp stafettpinnen etter Ford.

Nå som Disney eier rettighetene til Star Wars-universet, utnytter de (som forventet) materialet for alt det er verdt. Bare få dager etter den lovende traileren til første antologifilm – Rogue One: A Star Wars Story [4] – slippes nå denne brennhete casting-nyheten til det neste kapittelet i spin off-serien. En rekke unge skuespillere har vært aktuelle den siste tiden – deriblant Taron Egerton [5] og Jack Reynor [6] – men Alden Ehrenreich imponerte åpenbart så mye på ferske leseprøver at han nå har gått til topps blant kandidatene.

Ehrenreich er et forholdsvis ubeskrevet blad, men har nylig hatt roller i filmer som Chan-wook Parks Stoker [7] (2013), Woody Allens Blue Jasmine [8] (2013) og Coen-brødrenes ferske Hail, Caesar [9] (2016) – i sistnevnte var han et høydepunkt. Om man skal dømme etter utseendet hans alene, finnes det også en brukbar likhet til Harrison Ford i hans yngre dager. Kanskje er det ikke påfallende som Youtube-fenomenet Anthony Ingruber [10], som både har utseende, stemme og ansiktsmimikken på plass, men han manglet kanskje skuespiller-erfaringen til å fange Lucasfilms interesse.

Vi vet ennå lite om innholdet i denne utitulerte Han Solo-filmen, utover at Star Wars-veteran Lawrence Kasdan har skrevet manuset med sin sønn Jon Kasdan, mens Phil Lord [11] og Christopher Miller [12] skal regissere. Regissørduoen er kjent for sin energiske (og for noen anmasende) stil – synlig i animasjonsfilmene Cloudy With a Chance of Meatballs (2009) og The Lego Movie (2014), og til en viss grad i de to Jump Street-filmene. De har samtidig demonstrert karakterdybde og fandenivoldskhet i den glimrende komedieserien The Last Man on Earth [13] (2015-). Det kan komme godt med når de skal dykke ned i Han Solos rufsete smuglerfortid, før han ble mer eller mindre ufrivillig rekruttert av opprørsstyrkene i Star Wars [14] (1977).

Som alltid verner Lucasfilm om sine prosjektdetaljer som om det var statshemmeligheter, men hvis Alden Ehrenreich nå faktisk ender opp i rollen til slutt, kan det bli starten på en lysende karriere. Han skal etter sigende også ha en sentral rolle i Warren Beattys kommende film om den legendariske renessansemannen Howard Hughes.

Antologifilmen om Han Solo vil etter planen få premiere i mars 2018.


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/nyheter/alden-ehrenreich-seiler-opp-som-favoritt-til-a-spille-den-unge-han-solo-i-ny-star-wars-antologifilm/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Harrison Ford: http://montages.no/filmfolk/harrison-ford

[2] Deadline: http://deadline.com/2016/04/star-wars-han-solo-movie-alden-ehrenreich-frontrunner-cast-1201737425/

[3] Alden Ehrenreich: http://montages.no/filmfolk/alden-ehrenreich

[4] Rogue One: A Star Wars Story: http://montages.no/nyheter/gnistrende-forste-trailer-til-gareth-edwards-star-wars-antologifilm-rogue-one-a-star-wars-story/

[5] Taron Egerton: https://montages.no/filmfolk/taron-egerton

[6] Jack Reynor: http://montages.no/filmfolk/jack-reynor

[7] Stoker: http://montages.no/film/stoker/

[8] Blue Jasmine: http://montages.no/film/blue-jasmine/

[9] Hail, Caesar: http://montages.no/film/hail-caesar/

[10] Anthony Ingruber: https://www.youtube.com/watch?v=bba_wPdLxp4

[11] Phil Lord: http://montages.no/filmfolk/phil-lord

[12] Christopher Miller: http://montages.no/filmfolk/christopher-miller

[13] The Last Man on Earth: http://www.imdb.com/title/tt3230454/combined

[14] Star Wars: http://www.imdb.com/title/tt0076759/combined

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.