- Montages - https://montages.no -

Montages.no

Filmfrelst #97: Gullpalmen, Holy Motors, Paradies og Laurence Anyways

Av Redaksjonen , 28. mai 2012 i Festival,Filmfrelst

Cannes 2012: Da har årets Cannes-festival kommet til veis ende og i denne avsluttende festivalpodcasten diskuterer vi Gullpalmen og de andre prisene som ble delt ut søndag kveld. Som alle andre var vi forundret over at Leos Carax [1] og Holy Motors [2] gikk tomhendte hjem, og her byr vi på våre betraktninger om en av festivalens mest omtalte og populære filmer. Vi snakker også om andre ting vi har sett, men enda ikke fått pratet om, som Ulrich Seidl [3]s kontroversielle Paradies: Liebe [4] og Xavier Dolan [5]s nydelige Laurence Anyways [6].

Podkast-panelet består av Karsten Meinich [7] og Lars Ole Kristiansen [8], og som i de andre Cannes-episodene gjør vi vårt ypperste for å unngå ødeleggende spoilere.

God lytting!


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/2012/05/filmfrelst-97-gullpalmen-holy-motors-paradies-og-laurence-anyways/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Leos Carax: http://montages.no/filmfolk/leos-carax

[2] Holy Motors: http://montages.no/film/holy-motors/

[3] Ulrich Seidl: http://montages.no/filmfolk/ulrich-seidl

[4] Paradies: Liebe: http://montages.no/film/paradis-kjaerlighet/

[5] Xavier Dolan: http://montages.no/filmfolk/xavier-dolan

[6] Laurence Anyways: http://montages.no/film/laurence-anyways/

[7] Karsten Meinich: http://montages.no/karsten

[8] Lars Ole Kristiansen: http://montages.no/larsole

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.