- Montages - https://montages.no -

Montages.no

The Imaginarium of Doctor Parnassus-traileren er her!

Av Trond Johansen , 8. august 2009 i Ukategorisert

Det var på høy tid, men nå er den her: traileren til Terry Gilliam [1]s nye film, The Imaginarium of Doctor Parnassus [2], som etter hvert har fått mest oppmerksomhet fordi det er Heath Ledger [3]s aller siste film. Ingen tvil om at det er vemodig å se Ledgers levende ansikt dukke opp – og briljere – i de glimtene vi får se i traileren (vi får også veldig kort se Johnny Depp [4], Jude Law [5] og Colin Farrell [6] som tolker ulike transformasjoner av Heath Ledgers karakter, da dødsfallet skjedde før innspillingen var avsluttet, og Gilliam fant en snedig måte å løse problemet på med god hjelp av eventyruniverset).

Men mest av alt er dette et imponerene filmatisk skue i Terry Gilliams kreativt uovertrufne regiutførelse; det er herlig fargesprakende, full av billedlig magi, i et pompøst og smått surrealistisk eventyrverden med Gilliams klassisk særegne signatur over seg. Visuelt sitter traileren som et skudd, med en fantastisk produksjonsdesign i farger, kostymer og effekter.

Se traileren eksklusivt hos Yahoo! Movies [7].


Artikkel skrevet ut fra Montages: https://montages.no

Lenke til artikkel: https://montages.no/2009/08/the-imaginarium-of-doctor-parnassus-traileren-er-her/

Lenker i denne artikkelen:

[1] Terry Gilliam: http://montages.no/filmfolk/terry-gilliam

[2] The Imaginarium of Doctor Parnassus: http://montages.no/film/the-imaginarium-of-doctor-parnassus/

[3] Heath Ledger: http://montages.no/filmfolk/heath-ledger

[4] Johnny Depp: http://montages.no/filmfolk/johnny-depp

[5] Jude Law: http://montages.no/filmfolk/jude-law

[6] Colin Farrell: http://montages.no/filmfolk/colin-farrell

[7] Yahoo! Movies: http://uk.movies.yahoo.com/features/exclusive/

Copyright © 2009 Montages.no. All rights reserved.